T.C. Merkezefendi Belediyesi | T.C. Merkezefendi Belediyesi, Denizli Merkezefendi, Offroad, Denizli Offroad, Merkezefendi Offroad, Bisisklet, Havuz, Bursa-Çanakkale, İstanbul Gezisi, Kapalı Pazaryerleri, Merkezefendi Halısaha, Asfalt Projeleri, Toplantı ve Sergi Salonu, Başkarcı Düğün Salonu, Sağlık Merkezi, Tenis Merkezi, Offroad Pisti, Bisiklet Yolları, Merkezefendi Kültür Merkezi, Taziye Evi, Z Kütüphane, Denizli Kütüphane, Merkezefendi Kütüphane, Ornaz Vadisi, Başkarcı Kır Düğün Salonu, Spor ve Sosyal Tesisler, Başkarcı Macera Parkı, Karaçay Sosyal Tesisleri
Anasayfa Belediyemizden Haberler


Bahçelievler’de görkemli açılış
10.10.2015
    Merkezefendi Belediyesi, yaklaşık 600 bin liraya mal olan Bahçelievler kapalı pazar yerinin açılışını muhteşem bir törenle gerçekleştirdi. Açılışa Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı. Törenin ardından Tarihe Yolculuk projesi kapsamında 250 kişiden oluşan kafile Çanakkale ve Bursa gezisine protokolce uğurlandı.


 Yağmurda, karda, yaz sıcağında büyük sıkıntı çeken Bahçelievler halkı modern pazaryerine kavuştu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katıldığı törene AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale İlçe Kaymakamı Veysel Beyru, Merkezefendi İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin açılışında konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Denizli’mizin büyükşehir olmasıyla birlikte kurulan ilçemizi sağlıklı mutlu insanların beldesi olacak dedik. Bu yolda marka projelere imza attık. 5 bin öğrencimize yüzme öğrettik. 5 bin çocuğumuza 5 bin bisiklet dağıttık. Önümüzdeki dönemde de önemli projelere imza atacağız. 1 Kasım’da AK Parti seçim bildirgesine bisiklet projesini koydu. AK Partiye teşekkür ediyoruz. Bugün 250, 50 yaşını aşmış büyüğümüzü Çanakkale ve Bursa’ya yollayacağız. Bu büyüklerine hürmet projesidir. Büyüklerine saygısı olmayanın geçmişe saygısı olmaz. Eğitim yardımlarımız sürerken, lise son sınıf öğrencilerimiz de İstanbul’a gönderiyoruz. İstanbul sadece gezi değil görüş açıları şekillenmesi için bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıl içinde 100 milyon TL’lik yatırım yapacağız. Skate parkımızdan şu an 1500 öğrencimiz yararlanıyor. Otobüslere takılmaktan onları kurtardık. 20 gün sonra Yeşilyurt pazaryerinin gerçekleştireceğiz. Aşağışamlı ve Altındere hizmete girdi. 12 dönümlük hobi bahçesi 5 ay içinde teslim olacak. Vatandaşlarımız bu sayede organik tarım yapabilecek. 15 gün sonra kompleks projemiz Bahçelievler’de hayata geçecek. Önümüzdeki süreçte 12 halı sahamız faaliyete geçecek. Merkezefendi sınırları içinde 12 ayrı sokakta oyun sokakları hazırlıyoruz. Bu sokaklarda geleneksel Türk oyunları hayata geçecek. Ornaz vadisiyle ilgili çalışmalarımız sürüyor. 10 milyon TL’lik yatırım yapacağız. Bütçemizden 1 kuruş çıkmadan hibe yöntemiyle anıtsal değerde nikah sarayımız ilçemize kazandırılacak. Panellerin yapılabileceği kültür merkezini 1.5 yıl içinde tamamlayacağız. 5 yıldızlı otellerde olduğu gibi 3 adet düğün sitesi yapacağız. Özellikle alt gelir grubu vatandaşlarımız buradan yararlanabilecek. Öncülüğümüzü sürdürebilmek için Merkezefendi’ye merkez üssü geliyor. Donanımlı bir kompleks inşa edeceğiz. Kişi başına düşen gelir 11 bin dolara çıktı. Bu nedenle ihtiyaçlarımızda çeşitlilik gösteriyoruz. Bu nedenle Off Road ve drift merkezini Saruhan bölgemizde yapacağız. Bugün açılışını yapacağımız pazaryeri bin 600 metrekare içinde faaliyet göstererek halkımıza hizmet verecek. Pazar yerimizi 2 ay içinde tamamladık. 60 esnafımız burada faaliyet gösterecek. Diğer taraftan, 250 büyüğümüzü Çanakklale ve Bursa’ya göndereceğiz. Bugün bizim düğünümüzdü şarkılarımız vardı. Ancak, Ankara’da yaşanan olay nedeniyle düğünümüzü sesiz sedasız yapıyoruz” dedi.

“Bir ve beraber olmalıyız”

 Ardından kürsüye çıkan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Ankara’da yaşan olaylara ilşkin birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Bakan Zeybekci,  “Hainlere inat hizmet etmeye devam edeceğiz. Onlara inat bir beraber olarak çalışmaya devam edeceğiz. Yaşanan olaylar nedeniyle tüm milletimizin başı sağ olsun. Onlar istiyor ki analar ağlamaya devam etsin. Onlar istiyor ki bu millet dizinin üzerine çöksün. Ama bilmiyorlar ki bu millet kimsenin önünde el bağlamadı. Bugünlerde en güzel verilecek cevap birlik ve beraberliktir. Öyle kenetleneceğiz ki bunlar kahrolup gidecekler. Birlik ve beraberliğimiz asla bozdurtmayalım. Bu terör belası kanser gibi. Nasıl kanseri moral yok ediyorsa, bu terörü yok edecek olan da birlik ve beraberliktir. Biz bunlara alışkınız. Ne zaman ki bu ülke bir şeyler yapıyor. Ne zaman hizmet yapıyor. Ne zaman IMF memurları bu ülkeye gelmiyor. Ne zaman faizler düşüyor. Oyunlar başlıyor. İnşallah birlik ve beraberlik içine girerek bunlara bir daha izin vermeyeceğiz”dedi.

 

“Göreve geldiğimizde 1 tane kapalı Pazar yeri yoktu”

 

 2004’te belediye başkanı olduğumuzda 1 tane bile kapalı Pazar yeri yoktu diyen Bakan Zeybekci, “Biz göreve geldiğimizde Denizli’de 1 tane kapalı Pazar yeri yoktu. Ama bugün Denizli’nin 4 bir tarafına donanımlı Pazar yerleri yapıyoruz. Bunları siz yaptınız. Sizler destek verdiniz Denizli ‘nize sahip çıktınız ki bunlar oldu. Siz olmasaydınız bu hizmetler olmazdı. 2004’te huzurunuza geldiğimizde siz bu deliye inandınız peşine düştünüz. Allah pişman etmesin inşallah. Durmak yok yola devam. Denizli dünyanın en güzel şehirlerinden biri oldu olmaya da devam edecek. Sizlere hizmetkar olmanın onurunu yaşadım.

2011’de Cumhurbaşkanımız o dönemde Başbakanımız olan baş hizmetkarımız sadece 1 tek şehrin belediye başkanına milletvekili ol dedi. O da sizin hizmetkarınızdı. Denizli 2004’te egenin vizyon şehri olacak dedik. 2009 yılında dünya şehri olacak dedik. Bunların hepsi gerçek oldu. Siz varsanız biz varız. Denizli bugün siyasette lider kent oldu. Dünya bankasının otuduğu koltukta bugün Denizli oturuyor. Denizli lider kent olmaya devam etsin diyorsanız. Size büyük görev düşüyor. Bu Denizli meselesidir. Denizli’nin geleceği için çocuklarımızın geleceği için doğru olan ne diye AK Partililer, CHP’liler MHP’liler olarak oturup düşüneceğiz. 30 saniye düşünerek doğru kararı vereceğiz. Rabbim hayırlı olanı nasip etsin inşallah” dedi.

“Muhammet Subaşıoğlu’na bakınca kendimi gördüm”

 Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun konuşmasının kendini etkilediğini de belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Muhammet kardeşimi görünce 2004 yılındaki kendimi gördüm. Hizmetlerini anlatırken, heyecanla vaatlerini sıraladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin, Denizli için çalışmalarını sürdürecekler” dedi.

 Konuşmaların ardından açılış protokol üyelerince gerçekleştirildi.

 Yaklaşık 600 bin liraya mal olan ve bin 600 metrekare alan üzerinde inşa edilen Bahçelievler Kapalı Pazaryeri içerisinde 4 işyeri ve mescit bulunuyor.

Ayrıca, törenin ardından Tarihe Yolculuk projesi kapsamında Çanakkale ve Bursa’ya giden 8. Kafile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve protokol üyelerince uğurlandı.  
Fotoğraflar
               

               

               

     

T.C. Merkezefendi Belediyesi | T.C. Merkezefendi Belediyesi, Denizli Merkezefendi, Offroad, Denizli Offroad, Merkezefendi Offroad, Bisisklet, Havuz, Bursa-Çanakkale, İstanbul Gezisi, Kapalı Pazaryerleri, Merkezefendi Halısaha, Asfalt Projeleri, Toplantı ve Sergi Salonu, Başkarcı Düğün Salonu, Sağlık Merkezi, Tenis Merkezi, Offroad Pisti, Bisiklet Yolları, Merkezefendi Kültür Merkezi, Taziye Evi, Z Kütüphane, Denizli Kütüphane, Merkezefendi Kütüphane, Ornaz Vadisi, Başkarcı Kır Düğün Salonu, Spor ve Sosyal Tesisler, Başkarcı Macera Parkı, Karaçay Sosyal Tesisleri