DUYURULAR

YARATICI DRAMA YAZ KURSU KAYITLARIMIZ BAŞLADI

Akademik resim kursumuz devam ediyor.

El sanatları kurslarımız devam ediyor.

Enstrüman kursları devam ediyor.

16 Temmuz 2024 Salı

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ'NDEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NE ÖZEL ETKİNLİKLER

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ'NDEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NE ÖZEL ETKİNLİKLER

  • 08 Mart 2024 Cuma Cuma
  • Tiyatro

Tiyatronun, müzikal belgeselin ve resim sergisine kadar pek çok etkinliğin yer alacağı Kadınlar Günü’nün ilk etkinliği Türk Kadınlar Konseyi Derneği Denizli Şubesi’nin düzenlemiş olduğu ‘Girişken Kadınlar Derneği’ isimli ücretsiz tiyatro oyunu 6 Mart Çarşamba günü saat 20.00’de Merkezefendi Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

PINAR AYHAN VE SERRA MENEKAY SANATSEVERLERLE BİR ARAYA GELECEK

Sanatçı Pınar Ayhan’ın ve yazar Serra Menekay’ın yazıp yönetmenliğini yaptığı ‘Mızrak Duruşlu Kadınlar’ isimli müzikal belgesel 7 Mart Perşembe günü saat 20.00’de Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

‘Mızrak Duruşlu Kadınlar’ isimli gösteride, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını alışından başlayıp Orta Asya’da kadının yerine, Kurtuluş Savaşı’ndaki kahraman kadınların Kırım’daki kadın hareketine uzanan bir yolculuğu anlatıyor.

RESİM SERGİSİ DÖRT GÜN DEVAM EDECEK

Öte yandan Merkezefendi Kültür Merkezi’nde, 6-7-8-9 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan Türk Kadınlar Konseyi Derneği'nin "Kadın Elinden Renkler" adlı resim sergisi de dört gün boyunca devam edecek.

“TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİ MÜZİKAL BELGESELE DAVET EDİYORUM”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendililere ve Denizlililere Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını alışından, Orta Asya’da kadınları ve Kurtuluş Savaşı’ndaki kahraman kadınların anlatılacağı müzikal belgesele tüm hemşehrilerimiz davetlidir. Sanatçı Pınar Ayhan ve yazar Serra Menekay’ın sahne alacağı etkinlik 7 Mart Perşembe günü saat 20.00’de ücretsiz bir şekilde Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek” dedi.